İletişim   Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Hakkımızda          Ziyaretçi Girişi         Sitene Ekle         Arşiv          Gaziantep        Düğünlerimiz        Köyümüzden Resimler        Hasanoğlu fm Dinle   

Kıvırcık Ali Anısına ve seni UNUTMAYACAĞIZ - http://www.hasanoglukoyu.com/www/
   
 Kıvırcık Ali Anısına ve seni UNUTMAYACAĞIZ

Kıvırcık Ali Anısına  ve seni UNUTMAYACAĞIZ
 Yazı Boyutu

 Tarih : 08.03.2011 - 21:23:12 


kıvırcık tli taziye mesajları oku, tıklayın ve taziye mesajlarını oku, kıvırcık ali mesaj, kıvırcık ali, kıvırcık ali mesaj, kıvırcık ali mesajı, kıvırcık ali taziye, taziye yazısı, ali özütemiz taziye, hakkında, özgeçmişi


 kıvırcık ali anı defteri
yazmak için kliplerin en altında yorum yap ı tıklayın
 
 
dsadadad resimleridsadadad resimleri
 
SENİ UNUTMAYACAĞIZ GÜZEL İNSAN
Kıvırcık Ali trafik kurbanı 
 
 ölüm seni arar oldum nerdesin, türkü, türküsü, türküleri, türküsünü, dinle

kıvırcık ali, ali özütemizKıvırcık Ali

Türk Halk müziğinin sevilen isimlerinden Kıvırcık Ali sabaha karşı geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitirdi..olarak bilinen Türk halk müziği sanatçısı Ali Özütemiz, Çatalca'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.Kazanın sabah saat 05.30 sıralarında meydana geldiği öğrenildi. Takla atan aracında hayatını kaybeden Özütemiz 42 yaşındaydı.
Çatalca'da geçirdiği trafik kazasında ölen "Kıvırcık Ali" olarak bilinen Türk halk müziği sanatçısı Ali Özütemiz'in cenazesi Büyükçemece Devlet Hastanesi morguna getirildi. Acı haberi alan Özütemiz'in yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti.
Özütemiz'in yeni kaset çalışmaları için Beşiktaş'taki stüdyodan Çatalca'daki evine giderken Tepecik mevkii'nde kaza geçirdiği öğrenildi'Gül tükendi ben tükendim' ve 'Isırgan otu' türküsüyle Türkiye'ye adını duyuran genç türkücü Türkiye'yi yasa boğdu...
''Kıvırcık Ali'' olarak tanınan sanatçı Ali Özütemiz yarın Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek...


Asıl Adı Ali ÖZÜTEMİZ olan,
Kıvırcık Ali 11.10.1968 yılında Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyü’nde, dokuz kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. Doğduğu gün babasının ölümünün 40 ekmeği verilmekteydi. Hal böyle iken dedesi “İşte oğlum geri döndü” der ve babasının ismi olan ALİ adını verir. Babası kendi yöresinde Aşık ALİ olarak bilinen ve çok sevilen mahalli bir halk ozanıdır. Sanatçı büyüyüp okul çağlarına geldiği zaman türküler söylemeye başlar. Bağlamaya ve halk müziğine olan ilgisi, köye gelen ozanları ve dedeleri kapı aralarından dinleyerek başlamıştır. Kah ırgat tarlasına ekmek götürürken, kah koyun kuzunun peşinde koşarken çan sesleri ile sesinin birleştiği anda her şeyi unutur, unutur da bir türkü tutturur.

Bir kayanın üstünde türkü söylerken hayallere dalar ve bu esnada derinden bir ses duyar; “güccük güccük” diye, bu ses evin en küçüğü olmasından dolayı güccük ismini takan annesi Gülbahar hanıma aittir. Oğlunun bu durumunu fark eden Gülbahar hanım, elinden tuttuğu gibi eve götürür ve gözü gibi koruduğu bağlamayı sakladığı yerden çıkararak “al güccüğüm Ali’m babandan sana yadigar” deyip bağlamayı eline tutuşturur. Sanatçı büyük bir sevinçle annesinin elini öperek bağlamayı alır. Hayatında ilk kez mutluluğun göz yaşlarını o an döker. Sevinci çok uzun sürmez ve bağlaması bir kaza sonucu kırılır. Onca yoksulluğa ve maddi imkansızlıklara rağmen, bu duruma üzüldüğünü gören eniştesi Mehmet ve en büyük abisi Sadık, fırtınalı karlı bir kış sabahı sanatçıyı da yanlarına alarak Turhal’ın yolunu tutarlar. Turhal’da bulunan Kılıç Saz Evi’ne giderek, yeni bir bağlama alırlar ve Küçük Ali bağlamasına kavuşmanın mutluluğu ile köye döner.

O dönemde İstanbul’dan eşini defnetmek için gelen Ozan Mahmut KAYA, bu üzüntüsüne rağmen ricaları kıramayarak sanatçıya 15 gün boyunca ders verir. Bu süreçte köyde hem dedelik, hem de ozanlık geleneğini sürdüren Sadık KÖRPECİ dededen de feyz alan sanatçı ilkokul 3’üncü sınıftan itibaren sınıf öğretmeni Fevzi KÜPELİ’nin de desteği ile bağlamasını geliştirmeye devam eder.

Mahzuni ŞERİF, Abdullah PAPUR, Ali KIZILTUĞ, Ali Ekber ÇİÇEK, Muhlis AKARSU, Rıza ASLANDOĞAN, Arif SAĞ, Musa EROĞLU ve Sebahat AKKİRAZ gibi büyük üstatları dinleyerek büyür ve örnek alır. Zamanın çoğunu bağlama çalarak geçiren sanatçı artık epey yol kat etmiş ve çevre köylerde de fark edilerek davet edilmeye başlanmıştır….

Sanatçı bu süreci şöyle anlatır;
“1968’de Tokat’ın Turhal ilçesinin Erenli Köyünde doğdum. Babamı hiç görmedim, ben doğmadan 37 gün önce bir kazada vefat etmiş. 9 kardeş yetim büyüdük. Ben en küçükleriyim, yani annemin de dediği gibi ailenin en güccüğü. Okul yıllarımda çalışkan, başarılı ve bir o kadar da haylaz bir çocuktum, ele avuca sığmazdım. Öğretmenlerim bana Cin Ali derlerdi neydem dedeme çekmişim. İlk okuldan sonra maddi imkansızlıklar ve yetersiz koşullardan dolayı okul hayatıma son vermek zorunda kaldım. İşte böyle başlayan öyküm büyük abim Sadık’ın da desteği ile 1983’te beni İstanbul’a kadar getirdi. Öyle değil midir? Yoksulluk Anadolu insanını hep gurbete düşürmemiş midir? Belki önce köyden bir kasabaya, sonra büyük kentlere ya da dünyanın dört bir bucağına… Yani benim deyimimle “Üçüncü gurbete” say say bitmez.
İstanbul Kasımpaşa’da Güngör Saz Evi ve yapım atölyesinde çalışmaya başladım. 1,5-2 yıl sürdü. Aynı zamanda Tepebaşı Gazinosunda düzenlenen ses yarışmasında Aşıklama dalında birincilik aldım. 1985 yılında ASM Müzik Kursu’na kayıt oldum. 3 ay süren solfej eğitiminden sonra aidatlarımı ödeyemediğim için ayrılmak zorunda kaldım. Oradan ayrıldıktan sonra da 3 yıl kadar konfeksiyon atölyelerinde çalıştım. Bu süreçte gece kulüplerinde, düğün salonlarında vb… bağlama çalarak, zor koşullarda hayata tutunma mücadelesi verdim.”

Gazino ve düğün salonlarında çalışmaya başladıktan sonra saçlarının uzun ve kıvırcık olmasından dolayı Kıvırcık Ali olarak anılmaya başlar ve 1988 de Şadıman Hanımla evlenir. Oğlu Eren ve kızı Ecemgül hayatına kocaman bir mutluluk getirirler. Bugün Eren 15, Ecemgül, 10 yasında .Hayat iste! Bugün bu evlilik sürüyor olmasa da Kıvırcık Alinin çocuklarına düşkünlüğü biliniyor. Ayrıca yokluğunu aratmayan Şadıman Hanımla da saygın bir ilişkisi var... 1990-91 yıllarında vatani görevini yapar. Askerden sonra artık kendi duygularını müzikal anlamda dile getirmeye başlayan sanatçı, besteleri kendisine ait olan ve zor koşullarda çalışıp kazandığı birikimi ile 1994-1998 yılları arasında 3 albüm yapar ama maddi imkansızlıklardan dolayı bu albümler piyasaya sürülemez.
1995’de İbrahim AKKAYA ve Mustafa YILMAZ ile birlikte Grup Turnalar’ı kurarlar. 1996’da ilk albümleri olan “Türkülerden Türkülere Yol Eyledik“ adlı albümle profesyonelliğe adım atar. 1998’de ikinci albümleri olan “Türküler Kimliğimiz” i çıkartırlar. Bu albümde müziği Kıvırcık Ali’ye ait olan “Turnalar” adlı eser de yer alır. 1983’ten bu yana maddi manevi desteğini esirgemeyen, hala prodüktörü olan, kirvesi ve can yoldaşım dediği İbrahim YILMAZ’ın desteğiyle 1999 yılında ilk solo albümü olan “Gül Tükendi Ben Tükendim” piyasaya çıkar. Kıvırcık Ali müzik ile iç içe büyüdü, emek verdi. Albümlerine gelince, her defasında ayrı bir tat ve renk alınıyor, dinledikçe dinlenesi gelen türküler ile dilini çözüyor gecelerin.
Müzik hayatına ilk adımını attığında yol göstericileri ve manevi destekçileri; Musa EROĞLU, Güler DUMAN, Edip AKBAYRAM olur. Kıvırcık Ali ise onların rehberlikleri doğrultunda kendini her daim geliştirerek, Türkiye’yi en ücra köşesine kadar dolaşıp konserler verdi. Almanya’ya o kadar çok gidip geldi ki, bir gün vizesinde problem çıkıp Almanya’ya giremeyince oradaki Türkler Alman Konsolosluğu’nu telefon yağmuruna tutar ve vizesindeki sorun giderilir. Müzik piyasası geleneksel kalıplarıyla başarısına akıl sır erdirememişse de aslında O’nun sırrı basit: Yüreğinin hüznünü, sevincini, burukluğunu, coşkusunu türküleri aracılığıyla dünyaya haykırmak.baktabul

O her kesime hitap ediyor; Solcusu, sağcısı, rockçısı, popçusu her kesimden dinleyeni var. İlk zamanlar ismi biliniyor ama kendisi bilinmiyordu. Şimdi ise tüm kitlelere hitabından dolayı herkes tarafından tanınıyor. Geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Albümlerinde en az on eserin müziği kendisine ait. Bestelerini Edip AKBAYRAM ve Sibel CAN’ başta olmak üzere bir çok sanatçı seslendirmiştir. Kısa zaman içerisinde yurt dışındaki gurbetçilerimize konserler vererek, özellikle ozanlık geleneğini, Anadolu türkülerini içinde barındıran besteleri ve kendi tarzını ortaya koyan yorumuyla, ünü Avustralya ve Kanada’ya kadar ulaştı.

Kıvırcık Ali’nin serüveni “GÜL TÜKENDİ BEN TÜKENDİM”, “ISIRGAN OTU”, “ÜÇÜNCÜ GURBET” adlı albümleri ile başladı ve bu serüven, daha nice türkü üreteceğe benzer. Bilindiği üzere, özellikle Halk Sanatçısı, kendisine ve topluma yabancılaşmayan, öznel hayat tecrübesini sanatının gücüyle halkıyla bütünleştirebilen ve bu süreçte halkının duygularına da tercüman olabilmeyi başaran kişidir. Bu bağlamda Kıvırcık Ali, öznel dramlarını Türkülerimizin o inanılmaz deryası içinden gelen bir çoşkuyla “GERİYE DÖNÜN SENELER” isimli son albümüyle adeta bu mevsimde gönlümüze düşen, dördüncü bir cemre misali sürdürmektedir.

Zaten parlak yıldızlar, kendi mütavazi gölgelerinde, kendileri gibi olmaya çalışırlarken doğarlar. Nice duygu ve nağme tezatlarıyla gelen ve nice bir o kadar hayat kokan albümlere, Kıvırcık Ali…..

    

 

Kıvırcık Ali kaza fotoğrafları
Kıvırcık Ali kaza fotoğrafları
 
 
 
 
 

kıvırcıl ali (ısırgan otu )
 
Kıvırcık Ali (Tel Vurdu Beni) 
 
 
Kıvırcık Ali (Gül Tükendi, Ben Tükendim) 
 
 
Kıvırcık Ali (Yaşamdan Ölüme)
 
 
Kıvırcık Ali (Üçüncü Gurbet)
 
 Kıvırcık Ali (Ayrlık Uzun Hava)
 
 
 Kıvırcık Ali ( Bak şu felegin İşine)
 
 
 Kıvırcık Ali (Tutuştu Gönül Çanem)

 
hareketli kuş resimleri
CENAZE GÖRÜNTÜLERİ 12.01.2011
 
 
 Kıvırcık Ali Cenaze Görüntüleri 12.01.2011
 
 
 
 
KIvırcık Ali Hayat Hikayesi
 
 
 Kıvırcık Ali Anısına
 
KIvırcık Ali Anısına 
 
Yol TV cenaze 

SENİ UNUTMAYACAĞIZ GÜZEL İNSAN ...

....KIVIRCIK ALİ YE OLAN DUYGULARINIZI BİZİMLE PAYLAŞIN DOSTLAR....


 Editör :  Admin

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 19 Puan Verildi
 Kaynak :  yalincalilar

 Kategori  Halk ozanlarımız

3203 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 5 )   

 NIKSARLI YASEMIN

21.01.2011 04:28:49 

  Cvp:Ölüm

Cevapla


Alıntı : Ertuğrul

Severek dinlediğimiz türkiyenin ender sanatçılarıydan biriydi.İşte öLüm dediğimiz şey her insana gelicek ve ummadığı ve de bilinmedik bir anda kapımızı çalacaktır.
Yaşanmış Güzel Günlerin hatrına öLümü unutmayalım acıyıda paylaşalım kıvırcı ali sevenlerin ve türkiyenin Başı Sağolsun.

Saygılarımla
 
Ertuğrul Bozkurt

CANIMI KAYBETMIS KADAR COK UZGUNUM KIVIRCIK ALI:SENIN KADAR IYI MELEK GIBI BIR INSAN NASIL GIDER.HANI DERLERYA KOTULERIN DUNYASI DIYE.SEN COK IYDIN AMA ERKEN AYRILDIN ARAMIIZDAN ALI ABIM.SEN HEP ICIMIZDESIN SENI ASLA UNUTMICAZ.AILENE SABIR BASSAGLI DILIYORUM ALI ABI MEKANIN CENNET OLSUN TOPRAGIN BOL OLSUN KIVIRCIK ALI


İp Adresi Kayıtlı   

 yasemin

21.01.2011 04:12:37 

  Cvp:ÖZÜTEMIZ ALI MIZE

Cevapla


Alıntı : adem atmaca

Ben sana kurban olaydim alim .Soyadi bir insana bu kadar mi yakisir di. Alim güzel insan bizi birakip gittin ayni zamanda bizden de birer parca kopararak.MEKANIN CENNET MUHAMMET ALI DOSTUN DUALARIMIZ KABUL OLSUN ALIM:

seni hic unutmicam tokatli hemserim kivircik ali mekanin cennet olsun topr


İp Adresi Kayıtlı   

 adem atmaca

19.01.2011 22:41:24 

  ÖZÜTEMIZ ALI MIZE

Cevapla


Ben sana kurban olaydim alim .Soyadi bir insana bu kadar mi yakisir di. Alim güzel insan bizi birakip gittin ayni zamanda bizden de birer parca kopararak.MEKANIN CENNET MUHAMMET ALI DOSTUN DUALARIMIZ KABUL OLSUN ALIM:


İp Adresi Kayıtlı   

 yıldız kaya

16.01.2011 22:04:07 

  adam gibi adamdı

Cevapla


özel yaşamını düşüncesini siyasi görüşünü sanatçı kişiliğinin önüne geçirmeyen şov olsun diye şov yapmayan mükemmel bir insandı mekanı cennet olsun


İp Adresi Kayıtlı   

 Ertuğrul

16.01.2011 12:57:36 

  Ölüm

Cevapla


Severek dinlediğimiz türkiyenin ender sanatçılarıydan biriydi.İşte öLüm dediğimiz şey her insana gelicek ve ummadığı ve de bilinmedik bir anda kapımızı çalacaktır.
Yaşanmış Güzel Günlerin hatrına öLümü unutmayalım acıyıda paylaşalım kıvırcı ali sevenlerin ve türkiyenin Başı Sağolsun.

Saygılarımla
 
Ertuğrul Bozkurt


İp Adresi Kayıtlı   

Sayfa  

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Üyelerimiz

Ali TÜRKMEN

Ali TÜRKMEN ¬
Yazı Eklenmemiş

Adem ÖZEN

Adem ÖZEN ¬
Yazı Eklenmemiş
 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim

Mayıs 2016

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
   
 Online : 1
 Bugün : 32
 Dün : 29
 Toplam : 242658
 Ip No : 54.167.229.178
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.9515 2.9568
  Euro 2.6508 2.6683
 
 Hava Durumu 
 Ulusal HaberlerPageRank Checker


Müzik ve Düğün Kayıtlarımız | Haber | Köyden Haber | Tarihi Eserlerimiz | Tv ve Radyolar | Eğitim/konu anlatımlı | Müzikler | Yerel Haber | İçimizden Biri | Ulaştırma Mevzuatı | Lojistik Bilgiler | Eğitim | Halk ozanlarımız | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2010- http://www.hasanoglukoyu.com/www/ - Tüm Hakları Saklıdır. 

Mercandağı Yazılım